VÝCVIK RETRIEVERŮ

ret
kliknutím zde zobrazíte obrázek v plné velikosti
ret
kliknutím zde zobrazíte obrázek v plné velikosti
ret
kliknutím zde zobrazíte obrázek v plné velikosti
ret
kliknutím zde zobrazíte obrázek v plné velikosti
ret
kliknutím zde zobrazíte obrázek v plné velikosti
retr
kliknutím zde zobrazíte obrázek v plné velikosti

Malé ohlednutí

Někdy je potřeba bilancovat a proč ne zrovna teď.Výcvik retrieverů v roce 2018 oslaví 15 let své činnosti.

Za tu dobu prošlo našim cvičákem mnoho retrívrů. Mnozí z těch prvních již nejsou mezi námi. Je potěšující, že mnoho z vás zůstalo však věrné plemenu a navíc se vrací i na cvičiště.

Těší nás skutečnost, že zjišťujete, jak moc retrívry práce baví. OVVRka nestačí a posouváte se dál a dál. Není třeba zde zmiňovat kolik našich odchovanců zvládlo úspěšně lovecké zkoušky, úspěchy se dostavili i u working testů a mnoho z našich retrívrů je využíváno v lovecké praxi. Nikdo z Vás tohle určitě neplánoval.

Stále zůstává úsměvné pro nás výcvikáře, když vy lidi couváte při prvním kontaktu se spárkem či zvěří a váš retrívr je nadšen. Proto sem vlastně přišel, aby byl poplatný tomu, k čemu byl vyšlechtěn.Je úžasné, že přicházíte na výcvik nejen když je sluníčko, ale mnohdy v počasí, kdyby psa nevyhnal. Retrívrům to však nevadí.Zjišťujete, že vychovat retrívra je někdy řehole. Nejde to prostě samo sebou, tak jak se někdy dočtete v kynologické literatuře. I výcvik a výchova tak inteligentního plemene není vůbec lehká. Místo přinášení odnáší, místo toho, aby přišel na zavolání k vám (a to máte plnou kapsu dobrot) jej zajímá víc myší díra, či psí kamarád. Obyčejné povely .... sedni, lehni či zůstaň i přes Vaší snahu nefungují.

A pak zjistíte, že retrívr je pes, který naprosto dokonale odhalí všechny vaše nedostatky a slabiny.

Pokud tohle vše překonáte, dbáte našich rad, tak zjistíte jak skvělého parťáka máte.

Těší nás váš zájem o akce, které pořádáme. Některé z nich se staly již tradicí... Prokopův pohár, vánoční večírek, společná procházka před koncem roku, tradiční školičky vystavování a mnoho dalších.

Společné pobytové výcvikové akce na jihu Čech. Nejprve v Albeři, nyní již několik let na Leštíně.

Náš společný zájem RETRIEVER dokáže mnohé. Boří věkovou hranici, najdete mezi sebou kamarády bez rozdílu věku i vzdělání.

Nádherné je vidět, že si stále dokážete hrát a bavit se. Držet si vzájemně palce nejen při prvních zkouškách, ale i prvních krůčcích na výstavních molech a soudržnost je vidět i při tréninku.

Pro nás výcvikáře je odměnou vidět váš pokrok a to, jak se postupem času mění váš vztah mezi vámi a vašim retrieverem.

Děláme to rádi a o tom všem je náš výcvik.

zpět

další články: